ugrás a tartalomra

Lágyéksérv Totális extraperitoneális (TEP) technika

Totális extraperitoneális (TEP) technika: A trokárokat nem vezetjük a hasüregbe, a preparálás végig a peritoneum (hashártya) és a fascia transversalis közötti praeperitonealis (hasüreg előtti) térben történik. Ennek képzéséhez felfújható ballon-katéter áll rendelkezésre. A háló nagysága és pozicionálása megegyezik a TAPP…

Tovább olvasom

Intraperitoneális onlay mesh (IPOM)

Intraperitoneális onlay mesh (IPOM) technika: A legegyszerűbb laparoscopos lágyéksérvműtét. Lényege, hogy transabdominalis úton a sérvtömlő bemeneti nyílására hálót borítunk, amit kapcsokkal rögzítünk a peritoneumhoz. Hátránya, hogy a háló a hasüregi szervekkel közvetlen kontaktusban marad, és hogy a laza peritoneumhoz kapcsolt…

Tovább olvasom

Laparoscopos hernioplastica (LH)

A laparoscopos sérvműtét a feszülés mentes technika minimálisan invazív módszerrel való alkalmazása: egyesíti magában a hálóbeültetés és a laparoscopos technika előnyeit. A második leggyakoribb (cholecystectomia után) laparoscopos műtét. Az alacsony recidivára (0.5 %) és a korai teljes terhelhetőségre való utalással…

Tovább olvasom

Lágyéksérv Lichteinstein műtét, hálóbeültetés

LICHTENSTEIN-műtét: A műtét lényege, hogy feszülő varratsort nem alkalmazva a lágyékcsatorna (canalis inguinalis) hátsó falát szövetbarát anyagból készült háló implantációjával erősítjük meg. A sérvtömlő ellátását követően 5x10 cm-es., a helyi anatómiai viszonyokhoz szabott - a hereköteget (funiculus) körülölelve a bemetszett…

Tovább olvasom

Lágyéksérv feszülésmentes műtétei

Feszülés mentes technikával végzett lágyéksérv műtétek: Nyitott műtétek A hálóimplantációk - függetlenül attól, hogy a háló beültetése "mellső" vagy "hátsó" megközelítésből történik - kiküszöbölik a feszülő varratokra visszavezethető nemkívánatos következményeket, mert a hiányt ( defektus) nem zárjuk, hanem szövetbarát anyaggal…

Tovább olvasom

Combsérv LOTHEISSEN-REICH műtét

LOTHEISSEN-REICH-műtét: Inguinalis, femoralis és azok együttes előfordulása esetén is alkalmazható megoldás. A fascia transversa felhasítása után belső felszinéről letoljuk a peritoneumzsákot a tuberculum pubicumig, majd hármas öltéssel (m. obliquus abdominis internus + fascia transversa felső széle, a COOPER-szalag, és a…

Tovább olvasom

Combsérv Fabricius műtét

A FABRICIUS szerinti műtét: a femoralis sérvek megoldására szolgáló technika. A POUPART-szalagot alulról feltárva, femorális úton (FABRICIUS), vagy a m. obliquus abdominis externus aponeurosisának felhasítása után felülről, inguinalis úton (BASSINI-KIRSCHNER) levarrjuk a COOPER-szalaghoz. Hátránya a magas recidiva, valamint, hogy az…

Tovább olvasom

Lágyáksérv Shouldice műtét

SHOULDICE-műtét: A BASSINI műtét módosításnak tekinthető SHOULDICE műtét, elfogadhatóan alacsony recidiva (1-5 %) és egyszerű technikai kivitelezhetőség. A canalis inguinalis hátsó falának megerősítése 4 rétegben, tovafutó varratsorral történik: 1. a felhasított fascia transversalis felső lemezét az alsóhoz, a fascia transversalist…

Tovább olvasom

Hernia femoralis

A lig. inguinale medialis végétől,a tuberculum pubicumtól a pecten ossis pubishoz rostok haladnak, melyek megtöltik a zugot a tuberculum pubicum és pecten ossis pubis között. Ez a szalag a lig.lacunare GIMBERNAT-i, mely oldal felé homorú széllel végződik. A combsérvek belépési…

Tovább olvasom
Vissza a tetejére