ugrás a tartalomra

Visszér szövődmény

Leggyakoribb és igen kellemetlen következménye a visszérbetegségnek a láb érellátásában bekövetkezõ zavar, ami a bõr részleges elhalásához, nehezen gyógyuló fekélyek kialakulásához vezethet. Az állandó vénás pangás lehetetlenné teszi a szövetekben felhalmozódó salakanyagok, bomlástermékek elszállítását és az oxigén, táplálékkal való ellátást.…

Tovább olvasom

Visszér kezelése

TERÁPIA Belgyógyászati Az úgynevezett konzervatív, tehát nem sebészi kezelésnél a vénáésrendszer mûködését igyekszünk helyreállítani. A vénás tágulat megszûntetését segíthetjük kompressziós, szûk rugalmas harisnyákkal. Az endothel és simaizom funkció helyreállítására számtalan gyógyszer ismert. Legtöbbször az orvos véralvadást gátló szer szedését is…

Tovább olvasom

Visszér betegség beosztása

Fajta szerint alapvetően három nagy visszércsoportot különböztetünk meg. Az első a klasszikus visszértágulat, ami a lábszár, néha a térd és comb belső részén jelenik meg ceruzavastag, kidudorodó, kacskaringós értágulat formájában. Ritkább esetekben a vádlin is kialakulhat. A vénákon belül elhelyezkedő,…

Tovább olvasom

Visszér vizsgálata

Különbözõ funkcionális próbák, fizikális vizsgálat A visszérbetegséget ránézéssel diagnosztizálni lehet, tapintása még biztosabb diagnózishoz juttat minket. Mégis a kezelés megtervezéséhez, a legmegfelelőbb gyógymód kiválasztásához nem elegendő. Meg kell vizsgálni, hogy elsődleges, vagy másodlagos visszérbetegségről van-e szó. Vannak functionális próbák, mint…

Tovább olvasom

Visszér

A visszeresség (alsó végtag vénáinak kitágulása) a felnőtt hazai lakosság 20-30 %-át érinti. A visszér kialakulásáért elsősorban az öröklött hajlam (kötõszövet veleszületett gyengesége) a felelős, de számos egyéb tényező felelős a betegség kialakulásáért. Ilyen hajlamosító faktorok a mozgásszegény életmód, a…

Tovább olvasom
Vissza a tetejére